TRIX & TRAX – Venezuela

“Trix and Trax gibi aktiviteler sadece sanat, müzik ve spor alanındaki yeteneklerin gelişimini teşvik etmek için değil, aynı zamanda yaratıcılık, liderlik, takım çalışması ve özgüven gibi eğitim kurumumuz için önemli olan değerleri öğretmek için de çok önemli.”

Ivonne Blanco, Colegio IEA-El Peñón Direktörü

Ergenlik yılları, öğrencinin hayatının en önemli ve en etkili olanlarından biridir. Genellikle gençler için zararlı olabilecek ve tutkularını ve ilgi alanlarını geliştirmelerini engelleyebilecek düşük özgüvenli ve zayıf kişisel imajla boğuşurlar.

Onları heyecanlandıracak fırsatlar geliştirmemiz gerekiyor, Trix ve Trax, sosyal becerileri geliştiren ve potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için teşvik ve motivasyon sağlıyor.

Trix ve Trax, canlı olayları çevrimiçi video performanslarıyla bütünleştiren bir eğitim programıdır. 1000’den fazla video performansı ve 2 milyondan fazla çevrimiçi görüntü ile bu sosyal medya tabanlı platform, öğrencinin tutkusu etrafında oldukça büyük bir etki yaratıyor.

Program 5 bölge etrafında toplanmıştır:

  • Trix Bölgesi – futbolda serbest stil, kaykay, gevşek çizgi, paten, BMX veya geleneksel olmayan herhangi bir spor gibi bir topla oyun oynamayı göstermek ve öğrenmek.
  • Trax Bölgesi  – bir gitarla, davulla, basla, Dj gibi müzikle karıştırmayı göstermek, müzik dinlemek veya grubunuzla çalmak.
  • Dans Bölgesi – yeni adımlar, dans stilleri ve koreografi göstermek ve öğrenmek.
  • Görsel Sanatlar Bölgesi , boya, grafiti veya fotoğrafçılık göstermek ve öğrenmek için.
  • Medya-Teknoloji Bölgesi: Video çekmek ve düzenlemek, kameraların arkasında kalmayı ve “The Staff” ın bir parçası olmayı tercih edenler için çevrimiçi platformu ve sosyal medya kanallarını yönetmek.

Trix ve Trax, herhangi bir öğrencinin yeteneklerini göstermek için herhangi bir bölgede başkalarının önünde güvenli bir ortamda performans sergileyebilecekleri ve birbirlerinden öğrenebilecekleri doğru koşulları oluşturur.

Program, bu “Süper Kahramanlar” ın taktik bilgilerini, yeteneklerini keşfetmelerini ve akranlarından öğretmeyi ve öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak için adım adım pratik öğrenme metodolojisine dönüştürmek için çalışmaktadır. Bir dizi oturum aracılığıyla, her “Süper Kahraman” önce yeteneklerini keşfetmeyi ve sunmayı öğrenir. Daha sonra, her bölge için son bir grup performansı hazırlamayı hedefleyen bir grup akranına öğretmek ve motive etmek üzere, kendi gruplarına göre ayrılmış bir grup olarak çalışırlar. Bu performansların videoları Trix ve Trax sosyal medya aracı üzerinde paylaşılır ve öğrenciler olumlu geribildirim verip birbirlerinin güçlü yönlerini tanır.

Ardından programın tüm katılımcıları, her bir bölgenin kurulduğu okul için sadece yeteneklerini vurgulamakla kalmayıp, denemek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen diğer öğrencileri de karşılamak için bir Trix ve Trax etkinliği organize etme zorluğunu üstlenir. Şimdi yeteneklerini göstermeye ve diğerlerini yeteneklerini göstermek için öğretmeye, motive etmeye ve ilham vermeye hazırlardır.

Trix ve Trax, öğrencilerin sanat, müzik, dans, spor alanlarında yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine “akran öğrenme” yoluyla yardımcı olur …Onlar kimdir? …tutkuları nedir? Sınıfın içinde ve dışında öğrenci her zaman bir YILDIZ’dır. Değerleri, Canlı etkinliklerini, Süper Kahraman TP’sini, Dijital araçları ve Teknolojiyi birleştiriyoruz. Kayıtlı performanslar, akranları arasında tanınması için kontrollü bir sosyal medya platformunda paylaşılıyor!

Hedef Kitle: 10-18 Yaş grubu

HundrED Kriterleri:

Yenilikçilik

Trix ve Trax, yetenek gösterisi fikrine yeni bir adım atıyor. Öğrenciler süperkahramanlardır ve liderlik, girişimcilik becerileri kazanırken yeteneklerini geliştirirler. Trix ve Trax, aynı zamanda birden fazla akranları, öğretmenleri ve okulları birbirine bağlamak için çevrimiçi kaynaklarını ve sosyal medyalarını kullanır.

Etki

Trix ve Trax, deneyimlerinin yanı sıra, güven ve işbirlikli öğrenme gibi beceri geliştirme becerileriyle birçok genç insanın tutkularıyla kariyerlerini sürdürmeye devam etmeleriyle ilgili sayısız örnek olay incelemesine sahiptir.

Ölçeklenebilirlik

Trix ve Trax şu anda hem Venezuela hem de Şili’de faaliyet göstermektedir. Trix ve Trax, 28’den fazla etkinliğe 15.000 katılımcıyı bünyesine katmıştır. Çevrimiçi rekorları, sosyal medyada 2 milyondan fazla manzarası olan 1000 performans videosu vardır.