MEHACKİT – Finlandiya

Mehackit alt ve üst orta öğretim için robotik ve programlama kursları vermektedir. Kurslar sırasında, öğrenciler teknoloji projeleri inşa eder ve programlamanın temellerini öğrenirler.

“Mehackit, herkese bina teknolojisini kendi elleriyle deneyimleme fırsatı sunarak eşitliği ve özgüvenini artırmak istiyor.”

Heini Karppinen, CEO, Mehackit

Binlerce genç, her yıl liseden mezun oluyor ve teknoloji dünyasında geliştiricinin rolü konusunda hiçbir deneyime sahip değil. Öğrencilere teknolojiyle kişisel bir şeyler yaratma fırsatı vererek, teknolojiyi ve kendi teknolojik yeteneklerini yeni bir şekilde görmeyi öğrenirler. Öğrencilerin etrafındaki dünya teknolojik olarak daha da gelişmiştir ve Mehackit ile birçok genç insana teknolojinin nasıl çalıştığını görme fırsatı vermektedir.

Mehackit, gençlere eğlenceli bir ortamda kodlamanın ve teknolojinin sırlarını öğretiyor. Amaç, teknolojiyi oluşturma ve inşa etme teknolojisini günümüzde teknolojiyi kullanmak kadar kolay ve doğal hale getirmektir. Mehackit ayrıca teknoloji endüstrisinde çalışan insanlarla ilgili önyargıları ortadan kaldırmakta ve öğrencilere yeni rol modelleri sunmaktadır.

Bu kurslar İskandinav ülkelerinde 60’tan fazla lisede kullanılmaktadır. Mehackit kursları teknolojinin kendini ifade etmek için ve herkesin kullanabileceği bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini göstermektedir. Eğitim birimi gençlere teknolojiyi nasıl geliştireceklerini ve yaratıcı yollarla nasıl program yapacaklarını öğretiyor. Ek olarak, Mehackit’in kurs materyali öğretmenlere gelecekte benzer dersleri nasıl öğreteceklerini öğrenme fırsatı sunar.

Bu sayfa sizi Mehackit Müzik Programcılığı Kursu ile tanıştırıyor. Müzik programlamaya ek olarak, Mehackit robotik ve görsel programlama kursları düzenlemektedir.


Hedef Kitle: 13-18 yaş grubu

HundrED Kriterleri:

Yenilikçilik

Mehackit, genç insanlara sadece tüketmek yerine teknolojinin kontrolünü eline alma becerisini veriyor.

Etki

Kurslar herkese teknoloji ile bir şeyler yaratma fırsatı sunar ve bu nedenle teknoloji endüstrisinde eşitlik potansiyelini arttırır. Kurslar aynı zamanda bir öğrencinin teknolojiden yararlanmak ve yararlanmak için kişisel özgüvenini geliştirir.

Ölçeklenebilirlik

Kurs içeriği birçok farklı öğrenme ortamına uygulanabilir ve materyaller İngilizce olarak mevcuttur.