Çarpım Tablosu – İngiltere

Çarpım Tablosu Rock Yıldızları, bir rock yıldızı temasıyla birlikte günlük Çarpım Tablosu alıştırmalarının dikkatlice sıralandığı bir programdır.  Her hafta, son zamanlarda her üç haftada bir pratik edilmiş olan tabloları prova etmek için önerilen pekiştirme haftası ile birlikte farklı çarpım tablosu üzerinde yoğunlaşmaktadır. 

Kağıt çalışma sayfaları, web oyunları ve bir uygulama olarak mevcut olan program, son 7 yılda dünya genelinde 5 binin üzerindeki -ilkokul ve ortaokulda- yüz binlerce öğrencinin Çarpım Tablosunu hatırlama hızını başarılı bir şekilde arttırdı.

Matematik konularının çoğunluğu çarpma bilgisi gerektirir ve hızlı hatırlama olmadan çocuklar geride kalabilir. Bu aynı zamanda öğrencilerin matematik konusundaki özgüvenini etkileyebilir veya onların yetenekleri konusunda endişeli olmalarına neden olabilir. 

Öğrencilerin çarpım tablosunun hatırlanması gibi temel becerileri yoksa, üst seviye matematik öğretimi zorlaşabilir. Bu nedenle çarpım tablosu, yalnızca ilköğretimde değil, ortaöğretimde de matematik derslerinin önemli bir parçasıdır.

Çarpım Tablosu Rock Yıldızları, özgüven ve hatırlamayı güçlendirmek için programa dikkatlice entegre edilmiştir. Çocuklar, Çarpım Tablosu Rock Yıldızları çalışma sayfalarını, web oyunlarını veya mobil / tablet uygulamalarını (veya bir kombinasyonunu) farklı okulların ihtiyaçlarına göre kullanabilir ve aileler tarafından evde öğrenmeyi pekiştirmek için kullanılabilir.

Rock Yıldızı teması Çarpım Tablosunu öğrenmeyi sıkıcı olmaktan ziyade ilham verici bir şey haline dönüştürmektedir. Program ayrıca Çarpım Tablosu etrafında kutlama ve heyecanı teşvik etmektedir. Sınıflar liderlik panolarını kullanarak sıralamalarını takip edebilir ve kırmızı halı etkinliklerine ve bölgesel yarışmalara katılabilir. Sınıfta öğretmenler, acayip Rockçı peruğu takıp, şişme gitar aksesuarlarını kullanarak ve Rock marşlarını çalarak heyecan verici bir atmosfer yaratabilirler.

Tüm okullar Çarpım Tablosu Rock Yıldızları ile bir dereceye kadar başarıya ulaşmaktadır, ancak programdan en çok faydalanan okullar tabloyu herhangi biri için aceleyle yapmıyor. Onlar, onu her matematik dersinin başlangıcında 3 dakika boyunca kullanıyorlar ve eğlenceli tarafı da dahil ediyorlar. Yani asıl zorluk, onu iyi bir şekilde yapabilmek için zamanı kullanabilmek ve içsel Rock cazibenizi bulabilmek…

Her yıl 150 öğrencinin Çarpım tablosu mücadelelerini kafa kafaya tamamladığı Rock Wrangles’ın (Rock Yarışmaları) bir serisi yapılıyor. Bu heyecan verici bir etkinlik ve yarışmayı kazananlar helikopter uçuşu kazanıyor.

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce okula ek olarak, İngiltere’deki dört okuldan biri (yaklaşık 5.000 okul), Çarpım Tablosu Rock Yıldızları’nın keyfini çıkarıyor.

“Diğer programlarla bu düzeyde bir gelişme yaşamamıştım. Rock Yıldızları onlara motivasyon veriyor… Daha yüksek puan almak istiyorlar ve bu genellikle matematikte deneyimledikleri bir duygu değil ”

Bruno Reddy, Kurucu

Özet-Çarpım Tablosu Rock Yıldızları, çarpma ve bölmeyi hızlı bir şekilde hatırlamayı güvence altına alarak kendinden emin ve yetenekli matematik öğrenicileri yaratır.

Uygun Yaş Grubu:6-14 yaş

Uygulama için ipuçları: Başlamadan önce ayarlanması sadece 10 dakika sürer! Sınıflar her gün 3 dakika, yılda 20 hafta harcarlar. Temel paket £ 50 + KDV’ye mal olur ve tüm okulu kapsar. Çarpım tabloları çalışma sayfaları, sertifikalar, ekran malzemeleri, üst harfler, etiketler, rock müzik çalma listesi, performans tabloları, çizelgeler ve grafikler dahil olmak üzere kaynaklar mevcuttur.

HundrED Kriterleri:

1-Yenilikçilik

Çarpım Tablosu Rock Yıldızları, Çarpım Tablosunu ezberleyerek öğrenmeyi eğlenceli ve heyecanlı bir hale getirir. Bir rock yıldızı olmak, çocuklara özgüven, tanınma ve gelişmeleri için motivasyon sağlar. Sınıf atmosferi heyecanlandırıcıdır ve öğrenciler skorlarının Rock yıldızı sıralarında yükselişini görmek için sabırsızlanmaktadır!

2-Etki

Bu yaklaşım öğrencilerin hatırlama hızını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda özgüvenlerini de arttırır ve matematik kaygısını azaltır. Matematik kaygısı olan çocuklar, baskı ya da beklentiler olmadığı için bundan yararlanmakta, bunu sadece oyun olarak görmektedir.

3-Ölçeklenebilirlik

Çarpım Tablosu Rock Yıldızları, Birleşik Krallık merkezlidir ve Birleşik Krallık okullarının 1 / 4’ü tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda 20 ülkede aktif ve dünya çapında yaklaşık 1 milyon öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Program, Times Tables Hip Hoppers isminin öğrencilere daha çekici geldiği Liberya ve Sierra Leone için uyarlanmıştır.