TingTing Şiir Eğitimi – Çin

“Geleneksel Çin şiir ve kültürünün merakını, ilgisini ve beğenisini arttırmak için müzik, resim ve dil kullanıyoruz.”

TingTing Hu, Kurucu, TingTing Poetry Education

Şiir, kendine özgü bir dildir; bu, duygu ve düşüncelerin ifadesini, kendine özgü stil ve ritim kullanarak yoğunlaştırıp veren bir dildir.

5.000 yıllık Çin tarihinde on binlerce şiir yazılmıştır. Şu anda, Çin’deki tüm gençlerin eğitimleri boyunca geleneksel Çin şiirlerini öğrenmeleri zorunludur. Ancak, şiirleri ezberlenene kadar tekrar tekrar okumak gibi önceki öğretim yöntemleri birçok genç insanı şiire ilgisiz bırakmıştır.

TingTing Poetry Education, şarkı ve şiirleri birleştirerek geleneksel Çin şiirini öğrenmenin benzersiz, eğlenceli ve ilgi çekici bir yolunu yarattı. Bu şiir şarkıları çevrimiçi olarak, televizyonda ve müzikal konserlerde paylaşılmaktadır. 3.300’den fazla okul şimdi TingTing Poetry Education’ı öğretim araçlarından biri olarak kullanıyor.

TingTing Şiir Education kavramı, şiiri gençlere daha eğlenceli ve çekici hale getirmek için farklı müzik, görsel sanat ve dil biçimleri geliştirmektir. Öğrenciler şiir şarkılarındaki şiirlerin anlamlarını, merak, estetik, gözlem, hafıza ve hayal gücünü geliştirerek duygusal ve bilişsel gelişimlerini artırmak amacıyla kolayca anlayabilirler.

TingTing Poetry Education, öğrencilerin şiirlerle şarkı söyleyip yazmalarına ve bunları çevrimiçi olarak kaydetmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, TingTing Poetry Education müzik ve modern teknolojinin kolaylığını geleneksel şiir eğitimine getiriyor. Ebeveynlerden gelen geri bildirimler sayesinde, TingTing Poetry Education, programlarını izlemiş olan öğrencilerde kısa bir süre için bile sihirli değişiklikler görüldü. Gençler daha çok motive oluyor ve öğrenmeye ilgi gösteriyor.

Şiir eğitimini mümkün olduğunca ilgi çekici ve heyecan verici hale getirmek için yeniden nasıl oluşturursunuz?

Özet- Çocuklara müzik, sanat, televizyon kullanarak, eğlenceli ve çekici şarkılarla birlikte geleneksel şiir eğitimi vermenin yeni bir yolu.

Uygun Yaş Grubu: 1-14 yaş

Uygulama için ipuçları: Şiir eğitimini başka bir ülkede veya dilde yeniden icat etmek ve bunun gerçekleşmesini sağlamak için motive olmuş bir öğretmen veya veli gereklidir! Gençlerin müzik aletlerine veya kaydedilmiş müziğe ayrıca bilgisayar, tablet, akıllı telefon,TV gibi medyanın paylaşılabileceği bir platforma ihtiyacı var.

HundrED Kriterleri:
1-Yenilikçilik
Şiirleri melodiyle birleştirip, çevrimiçi olarak ya da televizyonda TingTing ile birlikte şarkı söylemeye teşvik eden TingTing Poetry Education, gençleri geleneksel Çin şiirlerini kendi başlarına öğrenmeye motive etti. Öğrenme deneyimleri artık daha eğlenceli ve ilgi çekici. Çevrimiçi dijital içeriği sayesinde, kırsal bölgelerden ve dünyanın her yerindeki ülkelerden gelen öğrenciler yüksek kaliteli şiir eğitimine kolayca erişebilirler.

2-Etki
Müzik ve modern medya kullanımıyla TingTing Poetry Education, gençler arasında geleneksel Çin şiirinin hoşnutluğunu ve beğenisini büyük ölçüde artırdı. Rapor edilen eğlence ve katılımın yanı sıra TingTing Poetry, popüler metodolojisini vurgulayan şarkılarıyla birlikte şu anda 1 numaralı popüler çocuk tv şovu oldu.

3-Ölçeklenebilirlik
TingTing Poetry Education, geleneksel Çin kültürünü öğrenmek isteyen herkes için tüm dünyada kullanılabilir. TingTing Poetry Education, 3.300’den fazla okulda kullanılmış ve birden fazla çevrimiçi platformda 45 ülkeden aboneleri bulunmaktadır. En popüler videolar 100 milyondan fazla kez görüntülendi. Bu model aynı zamanda dünyanın dört bir yanından diğer geleneksel şiirlerin öğrenilmesini teşvik etmek için ana dilde şiir ve müzik içeren herhangi bir ülkeye kolayca uyarlanabilir.